Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Avižinių dribsnių dieta

Šiais laikais apie svorį kalbama labai daug ir labai dažnai. Tiek vyrai, tiek moterys nori, kad jų kūno linijos būtų dailios, tačiau nereikėtų savęs alinti „liesu maistu“. Daugelis iškrovoms pasirenka įvairiausias dietas, kurios bent tam kartui padeda sumažinti kūno apimtis. Deja, baigus laikytis dietos kilogramai grįžta, nors laikiną efektą pasiekti pavyks. Viena iš galimybių – avižinių dribsnių dieta.

 

Avižinių dribsnių dietos esmė

Apskritai avižiniai dribsniai yra labai naudingi ir dažnas gydytojas pacientams, kurie turi virškinimo problemų, rekomenduoja į savo kasdieninę mitybą įtraukti avižinių dribsnių košę. Ji taip pat rekomenduojama tuomet, kai reikia išvalyti organizmą. Laikantis dietos dažniausiai jau per pirmą savaitę pavyksta numesti net iki 10-ies kilogramų.

Avižinių dribsnių dieta: fazės

Ši dieta naudinga ne tik tiems, kurie nori sulieknėti, tačiau ir tiems, kurie nori išsivalyti organizmą. Ne veltui ši košių dieta dažnai pavadinama valomąja.

Avižinių dribsnių dieta skiriama į du etapus:

1 etapas. Pirmiausia reikia po truputį sumažinti tuos maisto produktus, kurie yra nenaudingi jūsų organizmui: saldumynai, gazuoti gėrimai, labai riebus maistas. Tokiu atveju nebus šoko ir pavyks laipsniškai mesti svorį. Avižinėje košėje yra labai daug ląstelienos, tad organizmas bus aprūpintas  reikalingos medžiagomis, juolab, košė soti, tad pavyks išvengti alkio jausmo. Rytais įpraskite gerti kefyrą, kuris gerina organizmo funkcionavimą, ruošia virškinimą darbui. Žinoma, reikia nepamiršti ir daug vandens

2 etapas. Prasideda dieta, kuri gali apimti tiek avižinius dribsnius, tiek avižas. Košės turėtų būti be cukraus arba druskos, jas reikia virti be sviesto. Kuo paprasčiau ir natūraliau – tuo geriau. Dažniausiai atsiliepimai tokie, kad košė gana gretai atsibosta, tačiau pamačius gerus rezultatus – vėl aktyviai prie jos yra sugrįžtama

Avižų dietos pavyzdys

Norint kad dieta būtų veiksminga – reikia būtinai pasitarti su savo gydytoju, kadangi skirtingi organizmai reikalauja ir skirtingų maisto kiekių. Svarbiausia nepamiršti, kad dieta dažnai greitai prarandamus kilogramus vėl sugrąžina. Ilgalaikis būdas numesti svorio – subalansuota mityba pagal kiekvieno žmogaus organizmą. Visgi, jeigu norite išbandyti avižų dietą – Jūsų dėmesiui pateikiame pavyzdinį valgiaraštį.

  • 07.00. Pusryčiai, kurių metu valgome avižų kruopas, obuolį bei geriame žalią arbatą.
  • 10.00. Galima mėgautis pirmuoju užkandžiu, kuris susideda iš avižų košės, agurko bei salotų, taip pat, morkų sulčių.
  • 13.00. Pietaujame ir valgome avižų košę kartu su kopūstų salotomis. Geriame pomidorų sultis.
  • 17.00. Pavakariais galima paragauti košės kartu su arbata.
  • 20.00. Dažniausiai pavakarieniaujama ir valgoma ta pati košė su brokoliais bei užgeriama vandeniu.
  • 22.00. Jeigu dar esate alkanas – košė, arbata ir, pavyzdžiui, porą braškių.

Atsiliepimai apie dietą labai skirtingi. Kol vieni džiaugiasi nauda, kiti teigia, kad košių dieta labai vargina ir numesti kilogramai gana greitai sugrįžta. Geriau kasdien valgykite košę kartu su kitais maisto produktais ir džiaukitės subalansuota mityba.

Norite mitybos plano sau? 

 

Gydytojo dietologo konsultacijos Vilniuje ir Klaipėdoje. 
Susisiekite

 

Gydytoja Eglė Kliukaitė