Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Nutukimas, antsvoris

Nutukimas, antsvoris ir gydymasAntsvoris, nutukimas - didesnė išeminės širdies ligos, insulto, cukrinio diabeto, kai kurių lokalizacijų vėžio, podagros, turlžies pūslės akmenligės išsivystymo rizika. Nutukimas, ypač didelio laipsnio, gali sukelti tokią patologiją kaip miego apnoė (sustojęs kvėpavimas miego metu) ir osteoartrozę. Kuo daugiau turite antsvorio tuo didesnė tikimybė, jog grės sveikatos negalavimai, o nutukimo gydymas taps daug sunkesnis ir ilgesnis. Svorio mažinimas padėtų išvengti išvardintų, galimų sveikatos sutrikimų atsiradimo riziką. Tyrimai rodo, jog jau netekus 5-10 kg galima pagerinti sveikatą- mažėja kraujospūdis, reguliuojasi cukraus kiekis kraujyje.

Liemens apimtis

Moterims juosmens apimtis > 88 cm,  vyrams - > 102 cm - didina išeminės širdies ligos, arterinės hipertenzijos, cukrinio diabeto ir kai kurių lokalizacijų vėžio atsiradimo riziką. Tokiu atveju būtina konsultuotis su specialistais - šeimos gydytoju, gydytoju dietologu ir išsiaiškinti kokią riziką jūsų sveikatai kelia jūsų antsvoris, nutukimas, aptarti antsvorio, nutukimo gydymo galimybes.  

Antsvorio problemosAntsvoris, nutukimas ir jų poveikis sveikatai

Išeminė širdies liga ir insultas - tai dažniausia mirties, invalidumo priežastis moterų ir vyrų tarpe. Asmenys su antsvoriu dažniau turi padidėjusį kraujospūdį - tai vienas iš pagrindinių rizikos veiksnių išeminės širdies ligos, insulto išsivystymo priežasčių, tuo tarpu asmenys su normaliu kūno svorio dažnai turi normalų kraujospūdį. Didelis cholesterolio ir trigliceridų kiekis kraujyje taip pat dažnai būna dėl antsvorio, nutukimo - didėja išeminės širdies ligos ir insulto rizika. Antsvoris, nutukimas dažnai sukelia stenokardiją (krūtinės skausmai- dėl per mažo deguonies patekimo širdies kraujagyslėse) ir galima staigi mirtis nuo išeminės širdies ligos, insulto be kitų papildomų simptomų. Todėl labai svarbu nutukimo gydymas ir svorio mažinimas, nes net ir nedidelis svorio sumažinimas, sumažina išeminės širdies ir insulto atsiradimo riziką. Svorio sumažinimas apie 10 %, mažina kraujospūdį, cholesterolio, trigliceridų kiekį kraujyje- mažėja išeminės širdies ir insulto išsivystymo rizika.

Cukrinis diabetas

2 tipo cukrinis diabetas - mažėja organizmo galimybės kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Šio tipo cukrinis diabetas - pagrindinė ankstyvos mirties, išeminės širdies, inkstų ligos, insulto, aklumo priežastis. Asmenys su antsvoriu, nutukimu net 2 kartus turi didesnę riziką sirgti 2 tipo cukriniu diabetu. Svorio mažinimas ir fizinis aktyvumas pagrindiniai veiksniai kontroliuojantys cukraus kiekį kraujyje. Vartojant vaistus, reguliuojančius cukraus kiekį kraujyje, jų dozę galima mažinti, mažinant svorį bei didinant fizinį aktyvumą.  

Vėžys

Kai kurios lokalizacijos vėžys dažniau atsiranda esant antsvoriui, nutukimui. Moterims tai - gimdos, gimdos kaklelio, kiaušidžių, krūties, storosios žarnos vėžys. Vyrai, turintys antsvori, turi didelę riziką storosios žarnos, tiesiosios žarnos, prostatos vėžio išsivystymui. Dėl kai kurių lokalizacijų vėžio, tokių kaip storosios žarnos ar kvėpavimo takų nėra iki galo aišku ar riziką didina antsvoris, ar per didelis riebalų, kaloringo maisto suvartojimas.                                                                                                                     
Miego apnoė

Miego apnoė - tai labai rimta būklė, kuri siejama su antsvoriu, nutukimu. Miego apnoė gali sukelti kvėpavimo sustojimą trumpam laikui miego metu ir sunkų knarkimą. Miego apnoė gali sukelti mieguistumą dienos metu ir net širdies nepakankamumą. Miego apnoės atsiradimo rizika didėja proporcingai su didėjančiu antsvoriu, nutukimu. Tinkama mitybos programa mažina svorį, o nukritę kilogramai mažina miego apnoė atsiradimo riziką.

Osteoartrozė (osteoartritai)

Osteoartritai - tai dažniausia patologija, pažeidžianti sąnarius - kelių, klubų, stuburo srityse. Nutukimas didina osteoartritų riziką dėl sąnarių spaudimo ir kremzlės senėjimo. Svorio sumažinimas bei nutukimo gydymas gali sumažinti sąnarių spaudimą ir mažina osteoartritų sukeltus simptomus.

Podagra

Podagra- tai sąnarių pažeidimas dėl per didelio šlapimo rūgšties kiekio. Dėl per didelio šlapimo rūgšties kiekio formuojasi druskų sankaupos, kurios kaupiasi sąnariuose ir aplink juos, o taip pat vidaus organuose, dar vadinami podagriniais mazgeliais. Podagra dažnai susergama, turint antsvorį, nutukimą. Podagros atsiradimo rizika didėja proporcingai su didėjunčiu antsvoriu, nutukimu.

Svarbu: kai kurios dietos gali sukelti ar paūminti podagrą. Jei sergate podagra būtinai pasitarkite su gydytoju ir aptarkite palankų Jūsų būklėje svorio mažinimo būdą.
 
Tulžies pūslės akmenligė

Ūmus tulžies pūslės uždegimas ir tulžies pūslės akmenligė dažniausiai pasitaikanti liga antsvorį, nutukimą turinčių asmenų tarpe. Šių ligų atsiradimo rizika didėja proporcingai su didėjunčiu antsvoriu, nutukimu.

Svorio sumažinimas, ypač greitas svorio netekimas gali padidinti riziką sirgti tulžies pūslės akmenlige, todėl rekomenduojama konsultuotis su profesionalais ir lėtai, palengva mažinti svorį, keisti mitybos įpročius.

Nutukimo gydymasRizikos veiksnių sukeltų antsvorio, nutukimo mažinimas

Nutukimas - didesnė išeminės širdies ligos, insulto, cukrinio diabeto, kai kurių lokalizacijų vėžio, podagros, turlžies pūslės akmenligės išsivystymo rizika. Net ir neženklus svorio mažinimas <5-10% padėtų išvengti išvardintų, galimų sveikatos sutrikimų atsiradimo riziką. Tyrimai rodo, jog jau netekus 5-10 kg galima pagerinti sveikatą- mažėja kraujospūdis, reguliuojasi cukraus kiekis kraujyje.

Lėtai ir nuolatos kontroliuojamas svoris - apie 500 g/sav., patikimiausias būdas mažinant svorį. Greitas svorio mažinimas gali lemti mažėjantį raumenų, o ne riebalų kiekį, skatinti tulžies pūslės akmenligės, podagros riziką, o taip pat nepakankamą maistinių medžiagų kiekį. teisingai sudaryta mitybos programa, ilgalaikiai mitybos įpročių, fizinio aktyvumo pokyčiai - tai tinkamiausias būdas antsvorio, nutukimo gydymui- ilgam sumažinti ir išlaikyti pasiektą svorį.

Mitybos pokyčiai: antsvorio gydymas, pirmiausiai tai - teisingos mitybos sudarymas. Jei norite netekti, išlaikyti pasiektą svorį, būtina peržiūrėti mitybą ir jei rekia, ją pagerinti. Maitinkitės įvairiu maistu, ypač atkreipkite dėmesį į sudėtinius angliavandenius - duoną, košes ir kt., nepamirškite kasdien suvalgyti rekomenduojamą daržovių ir vaisių kiekį. Visavertė mityba teiks ne tik energiją mūsų organizmui, bet ir visas būtiniausias maistines medžiagas.

Fizinio aktyvumo pokyčiai: nuolatinis, reguliarus fizinis aktyvumas Jums palengvins kontroliuoti svorį ir apsaugos nuo galimų antsvorio, nutukimo sąlygojančių lėtinių ligų. Kuo mažiau sėdėkite prie televizoriaus ar kompiuterio, daugiau pajudėkite, bent 30 min. kasdien skirkite mankštai. Daugiau vaikščiokite, nesinaudokite liftu, transportu, jei tik leidžia aplinkybės.

Jei neturite antsvorio, nutukimo, bet šeimoje yra polinkis į nutukimą, visais įmanomais būdais mėginkite išvengti antsvorio. Jau antsvorio gydymas (KMI >25) padės išvengti nutukimo. Jei šeimoje yra nutukusių, antsvorį turinčių asmenų, yra didesnė nutukimo, antsvorio rizika ir Jums.

Mitybos programų sudarymas ir kaina čia

Domina konsultacija nutukimo, antsvorio klausimais? 
Susisiekite