Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Nutukimas, antsvoris

Nutukimas, antsvoris ir gydymasAntsvoris ir nutukimas – itin pavojinga žmogaus organizmo būklė, kuriai esant asmuo rizikuoja susirgti išemine širdies liga, cukriniu diabetu, podagra, tulžies pūslės akmenlige, patirti insultą ar kai kurių lokalizacijų vėžį. Svarbu paminėti, jog didelio laipsnio nutukimas taip pat gali sukelti itin pavojingus sveikatos sutrikimus: osteoartrozę, sąnarių pažeidimus bei miego apnėją, kuomet miego metu žmogus sustoja kvėpuoti. Susirgimo šiomis ligomis tikimybė didėja kartu su didėjančiu antsvoriu/nutukimu, tačiau pasiekus tam tikrą ribą nutukimo gydymas tampa be galo sudėtingu ir ilgai trunkančiu procesu. Svorio mažinimas apsaugo nuo aukščiau išvardintų galimų sveikatos sutrikimų, mažinama susirgimo jais riziką. Oficialūs tyrimai parodė, jog net ir nedidelės kūno masės netekimas gali prisidėti prie cukraus kiekio kraujyje reguliavimo bei mažinti kraujospūdį.

Liemens apimtis

Didėjančią arterinės hipertenzijos, cukrinio diabeto, išeminės širdies ligos ir kai kurių lokalizacijų vėžio riziką sufleruoja didesnė nei vidutinė juosmens apimtis; moterims tai > 88 cm, vyrams - > 102 cm. Matavimo juostelėje išvydus didesnius skaičius nei šie, būtina konsultuotis su šeimos gydytoju bei gydytoju dietologu; pastarieji konsultacijas dažnai teikia ir internetu. Vizitų metu bus aptariamos rizikos, kurias sveikatai bei gerai savijautai kelia per didelis kūno svoris, taip pat aptariamos antsvorio/nutukimo gydymo galimybės.

Antsvorio problemosAntsvoris, nutukimas ir jų poveikis sveikatai

Antsvorio turinys asmenys dažniau skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu, kuris iššaukia išemines širdies ligas, suaktyvina insulto išsivystymo priežastis; šios ligos yra vienodai pavojingos tiek moterims, tiek vyrams, ir dažnai gali baigtis staigia mirtimi. Tuo tarpu žmonės, kurie turi normalų kūno svorį, yra apsaugoti nuo kraujospūdžio problemų, cholesterolio ir trigliceridų kiekis jų kraujyje neperžengia normos ribų. Nutukimas bei antsvoris dažnai sukelia krūtinės skausmus – stenokardiją, kuomet į širdies kraujagysles patenka mažiau deguonies. Net ir nedidelis svorio sumažinimas (iki 10%) teigiamai veikia asmens savijautą: sumažina išeminės širdies ligos ir insulto atsiradimo riziką, mažina kraujospūdį, trigliceridų ir cholesterolio kiekį kraujyje.


Cukrinis diabetas

Antsvorį/nutukimą turintys žmonės turi dvigubai didesnę riziką susirgti II-o tipo cukriniu diabetu, kuris dažnai tampa pagrindine širdies ir inkstų ligų, insulto, aklumo bei ankstyvos mirties priežastimi. Sergant II-o tipo cukriniu diabetu žmogaus organizmas nepajėgia kontroliuoti cukraus kiekio kraujyje, tačiau šią problemą gali padėti išspręsti nuoseklus svorio mažinimas ir fizinis aktyvumas. Net ir ilgą laiką vartojant cukraus kiekį kraujyje reguliuojančius vaistus, jų dozę galima mažinti, subalansuojant mitybą ir į įprastą dienos režimą įtraukiant sportą, mankštas.

Vėžys

Mokslininkai įrodė, jog nutukimą turintiems žmonėms dažniau pasireiškia tam tikrų lokalizacijų vėžys, tačiau tikslus susirgimas dar priklauso nuo lyties. Nutukimu sergančioms moterims didėja rizika susirgti krūties, gimdos ir gimdos kaklelio, kiaušidžių, storosios žarnos vėžiu, tuo tarpu antsvorį turintiems vyrams verta susirūpinti padidėjusia storosios ir tiesiosios žarnų, prostatos vėžio išsivystymo rizika. Visgi, mokslininkai nesutaria dėl kelių lokalizacijų vėžinių susirgimų priežasčių; nėra iki galo aišku, ar kvėpavimo takų ir storosios žarnos vėžys išsivysto dažniau išsivysto žmonėms, turintiems antsvorio, ar vartojantiems itin kaloringą, riebalų perteklių turintį maistą.                                                                                                                   
Miego apnėja

Miego apnėja – tai itin rimtas sveikatos sutrikimas, kurį proporcingai didina didėjantis kūno svoris, nutukimas bei antsvoris. Miego apnėjos sindromas dienos metu pasireiškia mieguistumu, taip pat gali suaktyvinti širdies nepakankamumo problemas, o nakties metu šį susirgimą galima pažinti iš sunkaus knarkimo ir trumpo kvėpavimo sustojimo miegant. Šias problemas nesudėtinga išspręsti tinkamai maitinantis, mažinant svorį, palaipsniui keičiant gyvenimo būdo įpročius. 

Osteoartrozė (osteoartritai)

Osteoartroze serga daugiau nei du trečdaliai asmenų vyresnių nei 65-eri. Ši liga itin dažna patologija, kurios metu pažeidžiami ir greičiau dyla klubų, kelių ir stuburo sričių sąnariai. Nors daugelį metų mokslininkai, gydytojai manė, jog osteoartritas yra degeneracinis susirgimas, tačiau jo riziką ypatingai didina nutukimas, kuomet papildomas kūno svoris spaudžia sąnarius. Profesionalų prižiūrimas nutukimo gydymas - svorio netekimas mažina osteoartrozės sukeliamus simptomus, sąnarių spaudimą.

Podagra

Podagra – tai ūmus sąnarių pažeidimas, kurį iššaukia normą viršijantis šlapimo rūgšties kiekis. Šis susirgimas pasireiškia aplink sąnarius ir juose susiformuojančiomis druskų sankaupomis, nors vis dažniau sankaupos aptinkamos ir vidaus organuose (podagriniai mazgeliai). Podagra siejama su nutukimu bei antsvoriu, tačiau neatsakingas svorio metimas, gydytojų nepatvirtintos dietos gali ne tik sukelti, bet ir paūminti šį susirgimą. Sergant podagra būtina pasitarti su šeimos gydytoju, gydytoju dietologu, kuris pasiūlys asmens sveikatos būklei palankų svorio mažinimo būdą.

Tulžies pūslės akmenligė

Tulžies pūslės akmenligė bei ūmus tulžies pūslės uždegimas itin dažnai kamuoja antsvorį, nutukimą turinčius asmenis. Svarbu žinoti, jog greitas svorio mažinimas gali padidinti tulžies pūslės akmenligės riziką, todėl sergant šia liga svorį reikia mažinti palengva, palaipsniui didinti fizinį aktyvumą ir keisti mitybos įpročius; prieš pradedant mesti svorį rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju ar gydytoju dietologu.

Nutukimo gydymasRizikos veiksnių sukeltų antsvorio, nutukimo mažinimas

Nutukimo ir antsvorio gydymas mažina išeminės širdies ligos, tulžies pūslės akmenligės, insulto, cukrinio diabeto, podagros ir tam tikrų lokalizacijų vėžio riziką. Net ir nedidelis, 5-10 % kūno masės sumažinimas padeda išvengti išvardintų sveikatos sutrikimų, mažina minėtų susirgimų atsiradimo riziką. Mokslininkai ir gydytojai tvirtina, jog užtenka numesti 5-10 kilogramų tam, kad iki saugios ribos sumažėtų kraujospūdis ir cukraus kiekis kraujyje.

Atsakingai ir lėtai kontroliuojamas kūno svorio metimas (apie pusė kilogramo-kilogramas (0,5-1 kg) per savaitę) yra patikimiausias būdas kūno masės mažinimui. Tuo tarpu greitas svorio mažinimas dažniau lemia sumažėjusį raumenų, o ne riebalų kiekį, skatina maistinių medžiagų kiekio nepakankamumą ir suaktyvėjusias ligas. Nors teisingai profesionalų sudaromos mitybos programos nepasižymi žema kaina, tačiau ilgalaikiai mitybos ir fizinio aktyvumo pokyčiai yra tinkamiausi būdai antsvorio ir nutukimo gydymui, ilgalaikiam pasiekto svorio išlaikymui.

Mitybos pokyčiai: 

Kokybiškas antsvorio/nutukimo gydymas prasideda sulig teisingos mitybos programos sudarymu; daugelis profesionalų gydytojų dietologų tokias paslaugas teikia ir internetu. Siekiant numesti svorio, o vėliau išlaikyti gerą savijautą, puikias kūno formas būtina rūpintis tinkama mityba. Specialistai pataria į kasdienį asmeninės mitybos racioną įtraukti kuo daugiau ir įvairesnių maisto produktų, kasdien suvartoti rekomenduojamą šviežių vaisių ir daržovių kiekį, atkreipti dėmesį į sudėtinius angliavandenius (duoną, košes ir kt.). Visavertė mityba užtikrina organizmui būtinos energijos tiekimą ir gerai savijautai būtinas maistines medžiagas.

Fizinio aktyvumo pokyčiai: 

Reguliarus fizinis aktyvumas ir taisyklingai atliekami mankštos pratimas apsaugo organizmą nuo antsvorio ir nutukimo sukeliamų lėtinių susirgimų, padeda kontroliuoti svorį. Ekspertai pataria daugiau judėti, mažiau laiko praleisti prie kompiuterio ar televizoriaus, kasdien bent pusvalandį laiko skirti mankštai, važiavimą įvairiomis transporto priemonėmis pakeisti pasivaikščiojimu.

Net jeigu neturite antsvorio problemų, tačiau šeimoje yra polinkis į nutukimą, gydytojai dietologai pataria sveikai maitintis, aktyviai sportuoti ir vengti antsvorio. Net ir nedidelio antsvorio gydymas, kuomet kūno masės indeksas (KMI) viršija 25, padeda išvengti ne tik nutukimo, bet ir aibės šį susirgimą lydinčių ligų. Pasireiškus antsvoriui geriausia išeitis kreiptis pas savo šeimos gydytoją, gydytoją dietologą ar kitus specialistus, kurie kokybiškas paslaugas teikia ir internetu. Rūpinkitės savo sveikata ir gera savijauta – jūsų kūnas jums padėkos!

Mitybos programų sudarymas, nutukimo gydymas ir kaina čia

Domina konsultacija nutukimo, antsvorio klausimais? 
Susisiekite