Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Kaip maitintis per šventes: 10 valgymo patarimų

Kiekvienas iš mūsų su nekantrumu laukiame švenčių. Tačiau, kaip nepersivalgyti ir išlaikyti sveiką svorį, o kam reikia ir netekti svorio per šias šventes?

Tai dažnai rūpimas klausimas. Įvairaus maisto gausa, daug saldumynų, riebūs patiekalai vilioja ir gundo nuklysti nuo sveikos mitybos įpročių, kuriais paprastai vadovaujamės kasdien. Juk sveikų mitybos taisyklių turime nepamiršti, bet kuriuo metų laiku, nes tik tada galėsime išlaikyti sveiką svorį ilgam.

Štai 10 patarimų, kaip sveikai maitintis ir per šventes:

  • Nepraleisti pagrindinių valgymų. Visada pusryčiaukite. Valgykite dažniau, bet mažesnėmis porcijomis bei užkandžiaukite kuo sveikesniais užkandžiais (pvz., vaisiai), tokiu būdu išvengsite persivalgymų.
  • Jei vis gi vieno valgymo metu nepavyko išvengti persivalgymo, nestresuokite, tik tai atminkite kito valgymo metu ir bandykite vėl grįžti į teisingas, senas vėžias.
  • Negerkite kalorijų! Kontroliuokite ir kiek įmanoma mažinkite alkoholio ir saldžių gazuotų gėrimų vartojimą. Šie abu gėrimai – labai kaloringi! Gerkite kuo daugiau vandens.
  • Padažams vietoj riebios grietinės, grietinėlės ar majonezo naudokite jogurtą, o vietoj druskos – įvairias žoleles, prieskonius.
  • Ant stalo dėkite nedideles lėkštes, taip galėsite mėgautis ir mažesne maisto porcija. Pyragą supjaustykite nedideliais gabalėliais ir suvalgę vieną, tuoj pat negrįžkite vėl kito.
  • Pyrago ar kito maisto valgymas – tai ne sportinės varžybos. Mėgaukitės maistu ir valgykite lėtai. Jei valgysite per greitai, jūsų skrandis nespės suprasti, kad jau yra pilnas. Mėgaukitės kiekvienu kąsniu!
  • Užkandžiaukite sveikais užkandžiais – šviežiomis daržovėmis, su mažai riebalų turinčiais ar aštriais padažais.
  • Pavalgę, kilkite nuo stalo. Toliau sutelkite savo dėmesį ne maistui, o bendravimui su artimais Jums žmonėmis.
  • Nevalgykite patiekalų papuošimų, venkite padažų, nes tai labai kaloringa. Valgykite kalakutieną be odelės, mėgaukitės padažais be riebalų arba su labai nedideliu riebalų kiekiu.
  • Net ir per šventes nepamirškite bent minimalaus fizinio aktyvumo. Tai padeda išlaikyti sveiką svorį ir mažina stresą. Po vakarienės su visa šeima išeikite pasivaikščioti ar ryte pasimankštinkite sporto salėje. Tiks, bet kokia kita fizinė veikla, svarbu tik tai, daryti reguliariai J.

Taip pat galite paskaityti ir kitus susijusius straipsnius:

Kineziterapijos nauda
Kruopos, jų nauda
Dietos nėra veiksmingos?
Sveika vaikų mityba
Kaip maitintis per šventes
Gydytojo dietologo konsultacija Klaipėdoje
Efektyviausia, veiksmingiausia dieta
Oda ir mityba
Riebalai
Sveika mityba ir dieta. Koks tarp jų skirtumas?
Sveikos mitybos piramidė
Motyvacija siekiant numesti svorio
Dažniausios svorio metimo klaidos
Medžiagų apykaita. Kodėl ji svarbi?
KMI skaičiuoklė