Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Veiksmingos, efektyvios dietos

Ar kada pagalvojote, kad veiksminga, efektyvi dieta gali būti ir skani ir visai negriežta? Juk ne visada dieta reiškia didelius pokyčius, daug atsikratytų kilogramų ir didelį apimčių sumažėjimą.

Neretai dieta reiškia tai, kad sureguliuotos mitybos pagalba galime atsikratyti keletos kilogramų, kartu išsivalyti organizmą nuo kenksmingų medžiagų bei šiek tiek sutvirtinti kūną, kadangi šiek tiek atsikračius riebalinio audinio, išryškėja raumenys. Jei manote, kad tik duonos valgymas ir vandens gėrimas, arba vien salotų lapų valgymas padės efektyviai ir sveikai atsikratyti nereikalingų kilogramų – labai klystate! 

Jeigu norite atsikratyti iki 5 kilogramų nereikalingo svorio, ir taip pagražinti savo figūrą, arba atstatyti normalų kūno svorį, reikėtų nepamiršti, kad valgyti sudarytos dietos metu reikės mažiausiai 5 kartus į dieną - pusryčiai, pietūs, vakarienė ir du užkandžiavimai tarp valgymų. Pusryčiai – bene svarbiausias maistas per visą dieną, o jei dar ir laikotės dietos, turite atsiminti, kad nepavalgę pusryčių negalėsite jų kompensuoti vakarienės sąskaita, kitu atveju, nepavyks atsikratyti net ir kelių kilogramų.
Kaip dietos metu gali būti suderinami du žodžiai - skanu ir veiksminga? Labai paprastai, kadangi tokios dietos esmė yra valgyti sočius pusryčius, pietus, o pasigaminti vakarienę reikia labai lengvą ir nekaloringą. Tikriausiai nustebsite, tačiau tokios dietos metu jums nereikės kategoriškai atsisakyti cukraus, kadangi geriant arbatą, vieną kartą per dieną ją paskaninti galima šaukšteliu cukraus, jeigu to valgymo metu nevalgote nieko saldaus. Štai pavyzdys vienos dienos valgymo meniu:

  • Pusryčiams rinkitės bet kokį vaisių, bananą, persiką, mangą, ananasą, rinkitės tokį, kokį labiausiai mėgstate. Suvalgykite mėgstamo jogurto indelį, o jeigu norite jį paskaninti, įmaišykite mėgstamą vaisių ir vietoj valgymo atskirai, suvalgykite kartu su jogurtu. Taip pat galite suvalgyti ir kiaušinį, užsigardžiuodami juoda duona su mėgstama uogiene arba medumi. Išgerkite puodelį mėgstamos arbatos arba juodos kavos. Atminkite, kad pusryčiai turi būti sotūs, todėl nei vaisiai, uogienė, ar medus tikrai nepakenks. 
  • Užkandžiui rinkitės mėgstamus riešutus, bet geriausia, kad jei būtų nei skrudinti nei karamelizuoti ar saldinti. Graikiniai riešutai yra ypač sveiki, bet jeigu jų nelabai mėgstate, galite rinktis lazdyno ar anakardžių riešutus.
  • Pietums pasigaminkite sriubos, geriausia būtų daržovių arba iš vištienos sultinio, svarbiausia, kad tokia sriuba būtų neriebi. Išsivirkite mažą lėkštę virtų ryžių, o šalia paruoškite vištienos, keptos folijoje, patiekalą paįvairindami mėgstamomis daržovėmis. Na o jeigu sriubų nemėgstate, nesikankinkite, o antro patiekalo porciją padidinkite, taip kad pavalgę jaustumėtės sotūs. Žinoma, patiekalas neturėtų būti riebus, o jei valgote vištieną, būtinai nuimkite odelę, kadangi ji dažniausiai yra labai riebi ir kupina cholesterolio. 
  • Užkandžiui gali rinktis mėgstamą vaisių ar saujelę riešutų ir nepamirškite, kad pastarieji nors ir yra labai sveikas produktas, tačiau turi savyje daug kalorijų, todėl juos vartoti derėtų saikingai. 
  • Vakarienei rinkitės mėgstamų daržovių salotas su mažu kiekiu aliejaus, geriausia būtų naudoti alyvuogių aliejų. Išsikepkite dvi bulves, geriausia būtų kepti orkaitėje, be riebalų, o jeigu bulvės jums „ne prie širdies“, išsivirkite grikių. Tiesa, grikiuose randama vertingų vitaminų ir mineralų, teigiamai veikiančių žmogaus organizmą. 

Kitų dienų mitybos planus galite susidaryti panašius, tačiau tiksliai įvardinant ką ir kiek valgysite. Šitaip išvengsite pasikartojančių maisto produktų ir mityba bus daug įvairesnė ir skanesnė. Reikėtų paminėti, kad laikantis šiek tiek griežtesnės mitybos, būtina nepamiršti vartoti pakankamai skysčių -- paprastas vanduo turi būti neatskiriamas jūsų draugas. Svarbiausia tokios mitybos taisyklė – nereikia persivalgyti, porcijos turi būti ne didelės ir nemažos, o po kiekvieno valgymo svarbiausia jaustis sočiai, tik reikia prisiminti, kad vakarienė turi būti nekaloringa ir lengva, o jeigu sugalvosite valgyti tik kartą per dieną, jokių rezultatų nesitikėkite, kadangi gaudamas retai ir mažai maisto, organizmas linkęs kaupti maisto atsargas ir dažniausiai jos kaupiamos į riebalus, ir taip svoris tikrai nekris, o įvyks atvirkštinė reakcija. Nepamirškite, jog prieš pradedant laikytis bet kokio tipo dietos, kūno sudėties analizė yra reikalinga jūsų dabartinės kūno būklės nustatymui.

Vilniaus dietologijos centro kvalifikuoti gydytojai dietologai, išsiaiškinę individualius kiekvieno organizmo poreikius, įvertinę sveikatos būklę, sudarys tinkamiausią jums, sveikos mitybos planą, kuris leis saugiai ir su malonumu siekti užsibrėžtų tikslų. SUSISIEKITE

Dieta pagal kraujo grupę išties yra naudinga suderinta mityba kiekvienam organizmui, kadangi atsisakydami produktų, netinkančių mūsų organizmui, jis pradeda valytis.

Agurkų dieta
Daržovių dieta
Kopenhagos dieta
Ryžių dieta
Ananasų dieta
Delčios dieta
Kopūstų dieta
Vaikulės dieta
Angelo dieta
Dukano dieta
Kopūstų sriubos dieta
Vaisių dieta
Atkinso dieta
Esmeraldos dieta
Košių dieta
Vandens dieta
Bado dieta
Grikių dieta
Kremliaus dieta
Varškės dieta
Baltymų dieta
Japoniška dieta
Levo Chazano dieta
Skysčių dieta
Bananų dieta
Kefyro dieta
Obuolių dieta
Sriubos dieta
Daktaro Ozo dieta
Kiaušinių dieta
Organizmo valymo dieta
Sulčių dieta