Konsultacijos kituose miestuose:

Sveikos mitybos valgiaraštis savaitei

Taisyklinga mityba gali padaryti stebuklus. Vilniaus dietologijos centras – geriausias to įrodymas, kadangi mūsų pacientai džiaugiasi ne tik atsikratę arba priaugę svorio, tačiau ir pakeitę kūno linijas sveikai. Dažniausiai sveikas organizmas padeda atrodyti gražiau, gerėja žmogaus nuotaika ir tuo pačiu miego kokybė.

 

Norėdami greičiau pasiekti siekiamų rezultatų žmonės labai dažnai puola laikytis įvairiausių populiariųjų dietų, kurios ne tik ne visada padeda atrodyti geriau, tačiau dažnai prisideda ir prie kur kas blogesnės gyvenimo kokybės, juolab, baigus dietą kilogramai dažnai sugrįžta dvigubai greičiau nei buvo metami, o ir grįžta daugiau nei buvo prieš tai. Todėl gydytojai dietologai dar kartą nori akcentuoti, kad tik tvarkingas, sistemingas kilogramų metimas su specialistų priežiūra gali garantuoti efektyvų rezultatą.

Efektyvi dieta – subalansuota dieta, kurios reikia laikytis visą laiką, o ne tik dieną arba dvi. Mūsų siūlomas sveikos mitybos valgiaraštis savaitei – sveikas būdas numesti svorio.

Sveikos mitybos planas – sveikam žmogui

Mitybos planas savaitei yra puikus pasirinkimas, kadangi maistas bus subalansuotas, porcijos paskirstytos taip, kad tiktų kiekvieno žmogaus organizmui, žmogus nejaus alkio, galiausiai, pavyks mesti kilogramus sveikai, kadangi organizmas bus aprūpintas visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kurių kiekis pasiekiamas valgant įvairų maistą, renkantis maisto produktus iš pagrindinių sveikos mitybos piramidėje išskirtų maisto produktų grupių.

Tikslingos dietos, kurių metu atsikratoma konkretaus produkto arba konkrečios medžiagos – nėra geros, kadangi dažniausiai sulaukia neigiamos organizmo reakcijos. Pavyzdžiui, labai populiari baltymų dieta, kuri padeda greitai numesti svorio. Visgi, labai sumažinus sudėtinių angliavandenių ilgainiui organizmas labai silpsta, sutrinka miego kokybė ir net sumažėja darbingumas.

Dietų labai daug ir jos labai įvairios. Trumpai aptarsime pagrindines, kurios žmonių pasirenkamos dažniausiai ir namuose praktikuojamos be specialistų konsultacijų.

Baltymų dieta

Baltymų dietos tikslas iš raciono pašalinti angliavandenius ir maksimaliai sumažinti daržovių vartojimą dažniausiai paliekant tik lapines. Kadangi baltymai organizme yra suvirškinami greičiausiai, neapkraunamas organizmas padeda gana ilgai išlaikyti sotumo jausmą. Šią dietą renkasi tie, kurie nori greitai numesti svorio. Deja, kaip jau minėjome, baltymų dieta savaitei dažniausiai būna lydima nuovargio, energijos trūkumo ir nustojus taip maitintis bei grįžus prie įprastos mitybos dažniausiai kilogramai sugrįžta. O visą laiką gyventi maitintis tik baltymais – kenksminga organizmui.

Grikių dieta

Grikių dieta savaitei yra viena dažniausiai aptarinėjamų dietų, kurios laikytis gali tik tie, kurie yra pasiruošę alinti savo organizmą ne tik fiziškai, tačiau ir psichologiškai. Dietos esmė labai paprasta – valgyti tik grikius. Tiesa, valgyti tiek, kiek norisi, kadangi net ir didelis jų kiekis nebus užtektinai kaloringas, kad apkrautų organizmą. Jeigu labai norisi – papildomai rekomenduojama gerti kefyrą. Ši dieta veiksminga, tačiau kaip ir visos dietos – nemaloni ir dažniausiai ją nutraukus žmogus susigrąžina visus kilogramus. Galiausiai, ji labai alinanti, kadangi jau antrą dieną  darosi labai negerą, kadangi grikių paprasčiausiai nebesinori.

Vaisių dieta

Dar vienas kenksmingas būdas sumažinti kūno linijas – valgyti tik vaisius. Daugelis galvoja, kad vaisiai yra labai geras būdas numesti svorio,  kadangi jie mažiau kaloringi. Visgi, nepagalvojama apie tai, kad vaisių dieta savaitei yra kupina fruktozės, kuri taip pat prisideda prie riebalų kaupimosi ant juosmens. Paprastai kasdien rekomenduojama suvalgyti apie 300 g šviežių vaisių. Tokia norma užtektina, kad pavyktų gauti reikalingą vitaminų kiekį. O vaisių dieta yra prastas pasirinkimas, kuris gali sukelti pavojų sveikatai.

Kiaušinių dieta

Kiaušinių dieta labai panaši  į baltymų dietą, kadangi jos metu beveik nevartojama maisto produktų, kuriuose yra angliavandenių. Tiesa, papildomas akcentas, kad kiekvieną rytą suvalgoma bent jau po du kiaušinius. Pietūs dažniausiai susideda iš sriubos bei salotų, o vakare taip pat rekomenduoja valgyti baltyminį maistą, pavyzdžiui, žuvį. Nėra tyrimų, kurie įrodo šios dietos veiksmingumą ilgam laikui. Teigiama, kad nustojus taip maitinti kilogramai paprasčiausiai sugrįš atgal, tad neverta alinti savo organizmo dietomis, kurios vis tiek panaikins tą rezultatą, kurio pasieksite.

Kefyro dieta

Ji labai dažnai komplektuojama kartu su grikių dieta, tačiau tie žmonės, kurie nori kažko drastiškesnio – išbando tik kefyro dietą. Jos metu kasdien išgeriama apie 2 litrus kefyro ir papildomai rekomenduojama valgyti baltymų maistą.

O kokia dieta yra geriausia?

Jokia. Efektyvus mitybos būdas yra tas, kuris paremtas sveika mityba, kuri tinka Jūsų organizmui ir yra ilgalaikė, o ne trumpai atsisakius konkrečių maisto produktų. Sveikos mitybos valgiaraštis savaitei turi būti orientuotas į kiekvieną žmogų, kadangi skiriasi kiekvieno iš mūsų sveikatos būklė, medžiagų apykaita, fizinis aktyvumas, maisto produktų toleravimas bei kiti veiksniai, kurie gali nulemti, koks mitybos planas ir kokie kasdien suvartojami maisto produktai yra tinkamiausi. Sveikos mitybos planas yra paremtas moksliniais tyrimais, kurie garantuoja ilgalaikį rezultatą, o ne trumpai pasiektą efektą. Juk mitybos planas turi pagerinti savijautą ir tuo pačiu padėti žmogui mažinti kūno linijas sveikai.

Mūsų siūlomi sveikos mitybos valgiaraščiai savaitei yra individualizuoti, tad paskirti kiekvienam žmogui įvertinus jo sveikatą, fizinę būklę bei kitas charakteristikas. Sveikos mitybos valgiaraštis savaitei gali būti kartojamas keletą savaičių iš eilės ir kai tie patys patiekalai pabos – siūlome mitybos plano korekcijas (pakeičiami patiekalai, įtraukiami nauji maisto produktai ir t.t.) ir toliau sėkmingai siekiama rezultatų.

Norite mitybos plano sau? 

 

Gydytojo dietologo konsultacijos Vilniuje ir Klaipėdoje. 
Susisiekite

 

Gydytoja Eglė Kliukaitė