Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Sveika mityba ir dieta. Koks tarp jų skirtumas?

Sveika mitybaŽodis „dieta“ daugelį priverčia nusipurtyti. Niekas nenori laikytis dietos, nes vyrauja įsitikinimas – dieta = neskanus maistas, kurio nesinori kišti į burną arba vieno produkto valgymas visą savaitę. Iškart užbėgsime įvykiams už akių – mono dietos ne tik nepadės, bet dar ir pakenks Jūsų sveikatai, tad turint galimybę, geriau vengti tokių drastiškų sprendimų.

Bet ar dieta tikrai reiškia tai, ką jau paminėjome? O galbūt žodžio „dieta“ prasmė visai kitokia?

Dieta galima pavadinti gyvenimo būdu ir tai tikrai ne salotų kramsnojimas kas dvi valandas. Tai sveiko mitybos plano laikymasis, racionalus valgomų produktų pasirinkimas, atsisakant organizmui nenaudingų produktų, pavyzdžiui, cukraus, miltų, „greito“ maisto patiekalų, pusfabrikačių. Taigi dieta, tai sveikas gyvenimo būdas, kuris turėtų tęstis visą gyvenimą, o ne vieną mėnesį. Todėl, jei norite numesti svorio, pirmiausia turite peržvelgti savo mitybos racioną, kokių produktų jame daugiausia, ar valgote pusryčius, ar persivalgote prieš miegą ir pan.

Mitybos planas, skirtas svorio metimui turi būti sudarytas atsižvelgiant į Jūsų sveikatą. Tad pagrindinis plano tikslas yra ne numesti kilogramai, o puiki Jūsų savijauta, nes jei sukursite savo mitybos planą, kuriame bus nepakankamai organizmui reikiamų medžiagų – svoris kris, bet taip pat neteksite plaukų spindesio, ilgų nagų ir švytinčios odos, nes nepilnavertės dietos tik alina žmogaus organizmą. Dėl šios priežasties geriausia kreiptis į specialistą, kuris, atsižvelgdamas į Jūsų svorį, fizinius rodmenis, sveikatą, sukurs geriausią ir labiausiai Jūsų organizmui tinkantį mitybos planą, kuris dažniausiai sudaromas iš penkių patiekalų, trijų pagrindinių ir dviejų užkandžių.

Sveikos mitybos planas svorio metimui tikrai padės greitai ir lengvai atsikratyti nepageidaujamų kilogramų.

Taip pat galite paskaityti ir kitus susijusius straipsnius:

Kineziterapijos nauda
Kruopos, jų nauda
Dietos nėra veiksmingos?
Sveika vaikų mityba
Kaip maitintis per šventes
Gydytojo dietologo konsultacija Klaipėdoje
Efektyviausia, veiksmingiausia dieta
Oda ir mityba
Riebalai
Sveika mityba ir dieta. Koks tarp jų skirtumas?
Sveikos mitybos piramidė
Motyvacija siekiant numesti svorio
Dažniausios svorio metimo klaidos
Medžiagų apykaita. Kodėl ji svarbi?
KMI skaičiuoklė