Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Subalansuota mityba

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad sveiko gyvenimo būdo propagavimas darosi vis populiaresnis jau vien dėl to, kad gyvename pasaulyje, kuriame dažniausiai esame taip užimti, kad neturime laiko galvoti apie tai kaip sveikai maitintis, o ir norint gauti greito maisto – būtų sunku surasti tokį, kuris būtų be įvairių konservantų ir nesukeliantys sveikatos sutrikimų.

Tam, kad gauti kokybišką ir sveiką maistą, jį reikia gaminti patiems, o tam reikia skirti nemažai laiko, todėl vis sparčiau plinta informacija apie tai kaip dienos metu atrasti bent dalelę laiko ir susiplanuoti sudarant atitinkamą mitybos planą. Kadangi subalansuota mityba yra svarbi ne tik tuomet, kai reikia mesti svorį, tai yra ir svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, nepriklausomai nuo lyties, svorio ir amžiaus, todėl apžvelkime į ką reikėtų atkreipti dėmesį norint savo gyvenime atrasti sveiką mitybos režimą, kitaip sakant – subalansuotą mitybą.

Visų pirma norint pradėti sveikesnį gyvenimo būdą, reikėtų pradėti nuo kūno sudėties analizės bei žinoma sveikesnio maisto - valgyti įvairų ir maistingą, daug vitaminų ir reikalingų organizmui medžiagų turintį maistą. Dažniau vartoti augalinės kilmės maisto produktus, rečiau gyvulinės. Kasdien būtinai į savo maisto racioną įtraukti įvairių grūdinių produktų arba bulvių, jeigu žinoma organizmas toleruoja pastarąsias. Reikėtų prisiminti, kad riebalų vartojimas turėtų būti saikingas, gyvulinės kilmės riebalus, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, keisti augaliniais aliejais, kurie savyje turi nesočiųjų riebalų rūgščių. Būtina nepamiršti bent keletą kartų per dieną valgyti įvairių, o ypač šviežių daržovių bei vaisių. Rekomenduojama riebią mėsą ir kitus panašius mėsos produktus pakeisti ankštinėmis daržovėmis, žuvies patiekalais, paukštiena. Vienas iš svarbiausių akcentų sveikoje mityboje yra – kuo mažiau cukraus, todėl renkantis maisto produktus reikėtų atkreipti dėmesį, kad juose būtų kuo mažiau cukraus, o geriausia, kad jo išvis nebūtų. Rafinuotą cukrų, saldžius gėrimus ar saldumynus reikėtų vartoti ypač retai, o esant galimybei šių žalingų produktų geriausia išvis atsisakyti. Kalbant apie sūrų maistą – jo taip pat reikėtų mažinti, o bendras suvartotas druskos kiekis per dieną neturėtų viršyti 5 gramų, maždaug vieno arbatinio šaukštelio. Jeigu vis dėl to negalite be druskos, ir ją vartojate kasdien, geriausia rinktis juoduotą, tačiau vis tiek reikėtų nepamiršti, kad per didelis druskos kiekis, kaip ir cukraus, organizmui nebus naudingas. Žinant kokius maisto produktus valgyti, prie viso šito reikėtų atsiminti taisyklę, kad valgyti reikia reguliariai, ir tą daryti geriausiai mažesnėmis porcijomis, bet dažniau. O vanduo yra mūsų gyvybės šaltinis, tačiau nereikėtų manyti, kad užtenka vienos stiklinės per dieną, kuo daugiau skysčių organizme, tuo geriau, žinoma, geriausia kai tie skysčiai yra paprastas arba negazuotas mineralinis vanduo.

Norint laikytis subalansuotos mitybos režimo labai svarbu ne tik atsižvelgti į pavienius patarimus, tačiau stengtis jų visų laikytis vienu metu, tada sveikos ir subalansuotos mitybos režimas bus efektyviausias. Na, o jeigu norint jaustis maksimaliai puikiai ir sveikai, reikėtų kasdien nepamiršti aktyviai judėti, užsiimant mėgstama sportine ar kita veikla.

Vilniaus dietologijos centro kvalifikuoti gydytojai dietologai, išsiaiškinę individualius kiekvieno organizmo poreikius, įvertinę sveikatos būklę, sudarys tinkamiausią jums, sveikos mitybos planą, kuris leis saugiai ir su malonumu siekti užsibrėžtų tikslų. SUSISIEKITE

Dieta pagal kraujo grupę išties yra naudinga suderinta mityba kiekvienam organizmui, kadangi atsisakydami produktų, netinkančių mūsų organizmui, jis pradeda valytis.

Agurkų dieta
             Daržovių dieta
           Kopenhagos dieta
                Ryžių dieta
Ananasų dieta
Delčios dieta
Kopūstų dieta
Vaikulės dieta
Angelo dieta
Dukano dieta
Kopūstų sriubos dieta
Vaisių dieta
Atkinso dieta
Esmeraldos dieta
Košių dieta
Vandens dieta
Bado dieta
Grikių dieta
Kremliaus dieta
Varškės dieta
Baltymų dieta
Japoniška dieta
Levo Chazano dieta
Skysčių dieta
Bananų dieta
Kefyro dieta
Obuolių dieta
Sriubos dieta
Daktaro Ozo dieta
Kiaušinių dieta
Organizmo valymo dieta
Sulčių dieta