Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Mityba valanti kraujagysles

Širdies ir kraujagyslių ligos šiais laikais yra vienos dažniausiai pasitaikančių problemų, kurios sukelia rimtesnes, labai apsunkinančias, o kartais net ir mirtinas, ligas. Natūralu, kad žmonės vis daugiau dėmesio skiria savo kraujagyslėms, ieško būdų, kurie gali padėti sumažinti simptomus reprezentuojančias labai rimtas ligas.

Kol vieni laikosi griežtų dietų, tuo tarpu kiti išbando subalansuotą mitybą, kuri ilgainiui tampa kasdienybės dalimi, tad nebereikia laikytis konkretaus plano, kasdien pasirenkami produktai savaime suprantami, žinomi, išbandyti.

Dieta valanti kraujagysles gali būti visai ne dieta, tačiau mitybos būdas, kuris pagerins ne tik kraujagysles, tačiau ir širdies veiklą bei visą organizmą.

Kraujagyslių elastingumas ir organizmo pokyčiai

Vilniaus dietologijos centras dažnai susiduria su asmenimis, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis, varginančiu dusuliu, nuovargiu, svorio padidėjimu. Kuo daugiau riebaus maisto valgote – tuo labiau apkraunate savo organizmą ir tuo pačiu visas kraujagysles, kurios trukdo širdžiai sistemingai plakti. Kraujagyslės praranda elastingumą didėjant cholesterolio kiekiui, tad riebus ir daug cukraus turintis maistas iššaukia sveikatos problemas. Kuo labiau kraujagyslės spindis siaurėja – tuo didėja tikimybė, kad žmogus gali susirgti rimtomis širdies bei kraujagyslių ligomis, gresia insultas, infarktas ir panašios ligos nuo kurių kiekvienais mitais miršta tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Akivaizdu, kad mityba valanti kraujagysles yra būtina, kuri gali padėti susitvarkyti su sveikatos problemomis ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, jaustis puikiai.

Širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems, rekomenduojami maisto produktai

Žinoma, siekiant džiaugtis sveiku ir gražiu kūnu – būtina subalsuota mityba, kuri leis ne tik užtikrinti, jog turėsite elastingas ir sveikas kraujagysles, tačiau puikiai funkcionuos ir visas kūnas. Griežtos dietos niekada nėra geras pasirinkimas, kadangi galų gale žmonės paslysta ir grįžta prie anksčiau buvusios mitybos. Svarbiausia į savo kasdienybę įtraukti keletą maisto produktus, kurie pagerins Jūsų kraujagyslių funkcionavimą.

Bene labiausiai rekomenduojama daržovė yra česnakas, kuris pripažįstamas kaip vienas geriausių vaistų galinčių išvalyti Jūsų kraujagysles. Tuo pačiu naudinga ir tada, kai siekiate sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, kadangi česnakas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, yra natūralus antibiotikas.

Rekomenduotini ir granatai, o reguliarus jų valgymas užtikrins, kad kraujagyslių sienelės bus elastingesnės. Šiuose vaisiuose yra labai daug vitamino C, kuris naudingas jūsų kraujagyslėms.

Taip pat labai rekomenduojama ir lašiša, kurioje išties daug omega 3 riebiųjų rūgščių. Kokybiškos žuvies vartojimas gali padėti sumažinti įvairiausių ligų tikimybę, tad rekomenduojame valgyti bent du kartus per savaitę. Tai kur kas geresnis pasirinkimas nei mėsa. Ne tik kraujagyslėms, tačiau ir visam Jūsų kūnui.

Taip pat rekomenduojamas ir alyvuogių aliejus. Šiuo atveju labai svarbu vartoti ypač kokybišką, labiausiai rekomenduojamas pirmo spaudimo, šaltai spaustas, nerafinuotas, nedezodoruotas aliejus. Kiekvieną dieną kartu su salotomis suvalgykite bent jau po šaukštą, kad kūnas gautų naudingąsias medžiagas ir sumažintų kraujagyslių susirgimo tikimybę.

Taip pat dažnai akcentuojama valgyti kuo daugiau paprikos. Ji padeda išvalyti kraujagysles, taip pat, pagerinti kraujo apytaką. Nereikia kasdien suvalgyti po papriką, tačiau jeigu ją įtrauksite į savo kasdieninį valgiaraštį – jau po trumpo laiko pamatysite akivaizdžius rezultatus.
Kraujagyslėms valyti taip pat rekomenduojami ir citrusiniai vaisiai. Tiesa, ne tik valo, tačiau ir stiprina kraujagysles. Taip pat puikiai pasitarnaus ir vyšnios, kurias galima valgyti dideliais kiekiais, organizmas bus aprūpintas reikalingomis medžiagomis.

Migdolai – puikūs riešutai, kuriuos reikia įtraukti į savo mitybą. Valgykite kasdien labai mažomis dozėmis ir pagerinsite ne tik kraujagyslių, tačiau ir širdies veiklą.

Vilniaus dietologijos centro kvalifikuoti gydytojai dietologai, išsiaiškinę individualius kiekvieno organizmo poreikius, įvertinę sveikatos būklę, sudarys tinkamiausią jums, sveikos mitybos planą, kuris leis saugiai ir su malonumu siekti užsibrėžtų tikslų. SUSISIEKITE. Profesionali gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova padės pagerinti Jūsų sveikatą!