Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Mityba spuoguotai odai (Acne)

Nors gydytojai dietologai tikina, kad gražios odos garantas yra sveika mityba, visgi, kai kurie žmonės vis dar perka tik labai brangias priemones, vengdami problemą spręsti iš esmės. Svarbiausia tinkamai subalansuoti mitybą, kasdien valgyti reguliariai, įvairų maistą ir oda sveikai atrodys ilgai.

 

Spuoguotos odos (Acne) priežiūra: ką valgyti?

Mityba, turint probleminę odą tikrai nėra sudėtinga. Svarbiausia pasirinkti įvarius maisto produktus, iš įvairių maisto produktų grupių, gerti kuo daugiau vandens. Nors Vilniaus dietologijos centre su gydytojais dietologais jūsų mityba spuoguotai odai aptariama, sudaromi mitybos planai individualiai, pagal kiekvieno asmens sveikatos būklę, poreikius, fizinį aktyvumą ir t.t. , tačiau yra keleta bendrų mitybos principų, esant probleminei odai:

  • Pasistenkite vartoti kuo mažiau pieno produktų, kadangi pastebėta sąsaja, kad per didelis kiekis pieno produktų gali iššaukti spuogelių atsiradimą odoje. Rekomenduojame vengti pieno produktų bent jau savaitę. Per šį laiko tarpą pavyks pamatyti, kaip reaguoja Jūsų oda į pasikeitusius mitybos įpročius.
  • Tuo pačiu naudinga vartoti kuo mažiau cukraus. Ši taisyklė universali ir rekomenduojama visiems. Ne tik tokiu atveju, kai Jūsų veido oda yra problematiška, tačiau ir tada, kai norite geriau jaustis. Maistas valantis odą turėtų būti be cukraus, kadangi pastarasis kemša poras, skatina uždegimą. Jeigu labai norisi saldžiai, tokiu atveju siūloma rinktis šviežius ar džiovintus vaisius. Tai kur kas sveikesnė alternatyva.
  • Mityba nuo spuogų dažnai skatina sumažinti ir suvartojamos druskos kiekį. Dažniausiai jos gaunami su įvairiais padažais, traškučiais ir kt., kuris kenkia ne tik veido odai, tačiau ir figūrai bei apkrauna organizmą, žmogus kur kas blogiau jaučiasi.
  • Kasdieninis vandens gėrimas tiems, kurių oda yra problematiška - būtinas. Per dieną, šiuo atveju, rekomenduojama išgerti bent jau du litrus vandens. Tiesa, tai gana individualu, kadangi tai, kas tinka vienam, kitam gali visai netikti. Šiuo atveju rekomenduojama gerti daugiau ir stebėti savo organizmo pokyčius.
  • Visi greiti angliavandeniai dažniausiai neatsiejami ir nuo kur kas prasčiau atrodančios veido odos. Šiuo atveju pasistenkite valgyti kuo mažiau greito maisto, pusfabrikačių, taip pat, įvairių padažų, kurie ne tik kenkia veido odai, tačiau tuo pačiu ir didina riebalų kiekį ant juosmens- skatina pilvinį nutukimą.
  • Maistas, valantis odą dažniausiai būna vandeningas. Puiku, jei į savo kasdieninę  mitybą įtrauksite kuo daugiau žalių daržovių, įvairių salotų, prieskoninių daržovių. Net ir paprasčiausia salota pagerins Jūsų savijautą, suteiks daugiau jėgų bei padės gerai jaustis.
  • Miltiniai produktai vis dažniau akcentuojami kaip blogis. Tai nėra visiškai tiesa, kadangi saikingas jų vartojimas net rekomenduotinas. Galima rinktis pilno grūdo tai yra su visomis grūdo dalimis gaminius, pvz., makaronus, duoną, tik svarbus tinkamas jų kiekis.

Smulkmenos, kurios padės geriau atrodyti ir puikiau jaustis

Mityba spuoguotai odai tikrai neturi būti sudėtinga. Svarbiausia surasti tai, kas geriausiai tinka konkrečiai Jums. Juolab, reikia nepamiršti įvairovės, kadangi daugelis maisto produktų sąveikoje su kitais padeda gauti daugiau naudos. Labai rekomenduojama į savo mitybą įtraukti kuo daugiau antioksidantų viatminų A, C bei E, biologiškai aktyvių medžiagų, turinčio maisto. Taip pat kasdien  vartoti kuo daugiau mikroelementų, kofermentų, turinčių maisto produktų. Jeigu norite, kad Jūsų oda būtų ne tik lygi be spuogelių, tačiau ir sentų kuo lėčiau, tokiu atveju į savo mitybą įtraukite maisto produktus, kurie lėtina senėjimą: kiaušiniai, žuvis, avižos, vynuogės, kokybiški šalto spaudimo aliejai, pavyzdžiui, alyvuogių, o taip pat serbentai ir kitos uogos, kurios turi kuo daugiau vitamino C. Rūkyti ir konservuoti gaminiai labai dažnai pavadinami odą gadinančiais produktais, kurių atsisakius pavyks susitvarkyti su spuogais. Svarbiausia yra ne laikytis dietų, tačiau palaipsniui keisti savo mitybą. Tokiu atveju radus Jums tinkamiausią mitybos planą pavyks susitvarkyti odos nelygumus ir puikiai jaustis bei atrodyti.

Problematiška veido oda liks tik kaip nemalonus atsiminimas jeigu pakoreguosite savo mitybą. Jums mitybos klausimais padės gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova. Vilniaus dietologijos centro kvalifikuoti gydytojai-dietologai, išsiaiškinę individualius kiekvieno organizmo poreikius, įvertinę sveikatos būklę, sudarys tinkamiausią jums sveikos mitybos planą, kuris leis saugiai ir su malonumu siekti užsibrėžtų tikslų. SUSISIEKITE.

Vilniaus dietologijos centras  ne tik padės susitvarkyti su problematine oda, tačiau tuo pačiu džiaugtis ir kur kas sveikesniu organizmu bei kur kas geresne savijauta. Visą tai galite gauti paprasčiausiai pakeitę mitybą, tad regsitruokitės, išbandykite, džiaukitės ir atrodykite puikiai!