Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Maistas pagal kraujo grupes

Visų mūsų – žmonių organizmas yra skirtingas, tad nenuostabu, kad ir kiekvienam iš mūsų skirtingi maisto produktai organizmui daro skirtingą poveikį.

Atsižvelgiant į mitybos piramidę, vieniems tam tikri produktai tinka, žmogus juos vartodamas jaučiasi puikiai, o kitiems, nuo tos pačios grupės produktų gali atsirasti alergija, virškinimo sutrikimai ir kitos problemos trukdančios jaustis puikiai ir sveikai. Mitybos specialistai teigia, kad kiekvienas žmogus, turėdamas skirtingą kraujo grupę, savo kraujyje turi jau suformuotą imunitetą, pagal kurį ir rekomenduojama atsižvelgti į tai kokius maisto produktus vertėtų vartoti. Šiandien, maistas pagal kraujo grupes vis labiau populiarėja ir žmonės vis dažniau stengiasi susidaryti savo mitybos planus taip, kad atitiktų kraujo grupės kriterijus. Tad pakalbėkime apie tai, kokie maisto produktai yra tinkami skirtingoms kraujo grupėms.

  • Pirmoji kraujo grupė (0) – šios grupės žmonės daug lengviau virškina mėsos produktus, kadangi skrandžio rūgštingumas yra daug didesnis, palyginus su kitomis kraujo grupėmis. Kitaip sakant šiai kraujo grupei tinkamiausia ir labiausiai patartina vartoti gyvulinės kilmės baltymus, kurių randama avienoje bei jautienoje, ši mėsa yra liesa. Žinoma, tai nėra faktas, kad reikėtų maitintis tik mėsos produktais. Tačiau nereikėtų persistengti ir per daug atsipalaiduoti, vertėtų atsakingiau rinktis vaisius, kadangi toks maistas, kaip braškės, citrusiniai vaisiai ar saldžios sultys gali stipriai viršyti skrandžio rūgštingumo normą, kas organizmui nėra gerai. Įdomus faktas, kad šiai kraujo grupei tobulai tinka žalioji arbata, o juodos arbatos ir kavos vertėtų išvis atsisakyti. Verta paminėti tai, jog jeigu turite viršsvorį – to kaltininkas gali būti įvairūs produktai, kuriuose yra kviečių. Juos geriausia būtų pakeisti brokoliais, grikiais, rudais ryžiais ir panašiais produktais. Nesvarbu ką bevalgytumėte, tačiau šios kraujo grupės žmonėms rekomenduojama valgyti mažesniais kiekiais ir dažniau.
  • Antroji kraujo grupė (A) – šios kraujo grupės turėtojai, priešingai nei pirmosios, sunkiai įsisavina mėsos produktus, todėl tai nėra tinkamiausias maisto pasirinkimas, o juos rekomenduojama pakeisti žuvies patiekalais, kuriuose taip pat gausu organizmui naudingų elementų, tačiau tokie žuvies patiekalai, kaip upėtakis ar skumbrė, šios kraujo grupės žmonėms daug lengviau virškinasi. Jei vis dėl to negalite gyventi be mėsos, geriausia rinktis kalakutieną arba vištieną (ši mėsa dažniausiai vartojama ir kaip dietinis maistas). Daržovės – idealus antros kraujo grupės maistas, tačiau yra kelios išimtys – bulvės, alyvuogės, baklažanai ir pomidorai yra maisto produktai, kurių dažnai vartoti nerekomenduojama.
  • Trečioji kraujo grupė (B) – ryškiai išsiskiria iš pastarųjų, kadangi turintiems šią kraujo grupę labiausiai rekomenduojama vartoti įvairias jūros gėrybes, kadangi toks maistas tobuliausiai tinka organizmui, tik vertėtų paminėti, kad reikėtų susilaikyti ir rečiau vartoti vėžiagyvius bei moliuskus. Šiai kraujo grupei idealiai tiks mėsos patiekalai derinami kartu su daržovėmis, tačiau vištienos reikėtų atsisakyti, o visa kita mėsa tiks be problemų. Labiausiai rekomenduojama rinktis triušieną arba avieną, o jeigu šalia vartosite bulves, kopūstus ar grybus, su šiais maisto produktais organizmas susidoros be jokio vargo.
  • Ketvirtoji kraujo grupė (AB) – ši grupė yra visų kitų kraujo grupių miksas ir jai leidžiama vartoti daugiau nei prieš tai paminėtoms. Tie, kurie ne tik nori maitintis pagal kraujo grupę, bet ir laikytis dietos pagal ją, rekomenduojama vartoti daugiau pieno produktų, žalių daržovių, tokių vaisių, kaip ananasų, bei įvairių jūros gėrybių. Mėsos patiekalus vartoti galima visus, tačiau vienintelės vištienos rekomenduojama atsisakyti. Pagrindinis šios kraujo grupės valgymo principas – vartoti visus produktus reikėtų mažesnėmis porcijomis, bet valgymai turėtų būti dažnesni ir tai turėtų būti reguliarus kasdienis mitybos įprotis.

Mityba pagal kraujo grupes yra puikus būdas, jeigu norite tinkamai susitvarkyti savo mitybos įpročius ir kasdien jaustis puikiai, nesiskundžiant virškinimo ir kitais sveikatos sutrikimais. Taip pat verta paminėti, kad derinant maistą pagal kraujo grupę, susitvarko medžiagų apykaitos procesai, todėl atsikratyti papildomų kilogramų gali tapti lengvesne užduotimi.

Vilniaus dietologijos centro kvalifikuoti gydytojai dietologai, išsiaiškinę individualius kiekvieno organizmo poreikius, įvertinę sveikatos būklę, sudarys tinkamiausią jums, sveikos mitybos planą, kuris leis saugiai ir su malonumu siekti užsibrėžtų tikslų. SUSISIEKITE

Dieta pagal kraujo grupę išties yra naudinga suderinta mityba kiekvienam organizmui, kadangi atsisakydami produktų, netinkančių mūsų organizmui, jis pradeda valytis.Tačiau jeigu jums yra reikalingas riebalinio audinio šalinimas norint pasiekti rezultatų besilaikant dietos, susisiekite ir mes suteiksime visą informaciją apie riebalų pašalinimą.

Agurkų dieta
             Daržovių dieta
           Kopenhagos dieta
                 Ryžių dieta
Ananasų dieta
Delčios dieta
Kopūstų dieta
Vaikulės dieta
Angelo dieta
Dukano dieta
Kopūstų sriubos dieta
Vaisių dieta
Atkinso dieta
Esmeraldos dieta
Košių dieta
Vandens dieta
Bado dieta
Grikių dieta
Kremliaus dieta
Varškės dieta
Baltymų dieta
Japoniška dieta
Levo Chazano dieta
Skysčių dieta
Bananų dieta
Kefyro dieta
Obuolių dieta
Sriubos dieta
Daktaro Ozo dieta
Kiaušinių dieta
Organizmo valymo dieta
Sulčių dieta