Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Dietos nėra veiksmingos?

Dietų laikymasis šiais laikais yra taip pat populiaru kaip turėti „Iphone“ telefoną ar „Apple“ kompiuterį. Tai tampa tiesiog mados reikalu. Tik ar visada mada atitinka tikrovę, yra praktiška ir teisinga?

Kalbant apie dietas – ne. Dieta neturėtų būti vienkartinis dviejų savaičių nevalgymas, ji neturėtų kenkti Jūsų sveikatai ir tikrai neturėtų alinti Jūsų organizmo. Atvirkščiai, dieta turėtų būti suvokiama kaip sveikas gyvenimo būdas, kurio mitybos plano principų turėtų laikytis kiekvienas iš mūsų, deja, sveikos mitybos principai mums jau seniai žinomi ir įkalti į galvas: valgyti dažnai ir po nedaug, atsisakyti cukraus, greito maisto, valgyti daug daržovių, tris valandas prieš miegą neužkandžiauti ir pan. Tai įpročiai, kuriuos sunku išrauti iš gyvensenos, todėl daug paprasčiau patikėti stebuklinga dieta arba stebuklinga tablete, kurių dėka svoris ims ir išgaruos. Patys pagalvokite. Tokių stebuklų nebūna.

Taigi, kodėl dietos yra neveiksmingos ir jų laikytis tiesiog neverta? Dietos iš principo nėra gerai, nes jos nesuteikia organizmui visų reikalingų medžiagų. Jei suteiktų, jos vadintųsi sveika mityba už kurios principų laikymąsi derėtų Jums paspausti ranką.

Negana to, dietos reikalauja stipriai keisti įpročius ir mitybos planą: nepersivalgyti, nevalgyti žiūrint televizorių, pusryčiauti, griežtai riboti maistą. Mes taip ir darome, savaitę, dvi, tris, galbūt net mėnesį, tačiau įpročiai dažnai stipresni už mus, ir jei šeimos nariai vakare „kapoja“ picą, ateis diena, kai Jūs taip pat nesusilaikysite, nes griežtas planas, greitai atsibosta. Užtenka tik kartą „paslysti“ ir viskas grįžta į senas vėžes.

Nors tinkamai pasirinktas mitybos planas sudaro 70 proc. pasiekiamų rezultatų, sporto taip pat reikia nepamiršti. Įsivaizduokite, Jūs nieko nevalgysite, numesite svorio, o Jūsų kūnas bus suglebęs ir netvirtas? Nieko gražaus, jokio džiaugsmo dėl nukritusių kilogramų. Tad norint pasiekti optimaliausią rezultatą reikia ne tik sveikai maitintis, bet ir sportuoti. Kokį sportą rinksitės priklauso nuo Jūsų sveikatos, nuo gyvenimo įpročių ir to, kas Jums patinka.

Taigi, neužkibkite ant pigių reklaminių triukų. Jokios dietos ar tabletės stebuklo nepadarys. Tik tinkamai parinktas mitybos planas, Jūsų darbas, motyvacija ir pastangos padės pasiekti norimų rezultatų. Tad pirmyn į sveikesnį rytojų be dietų.

Taip pat galite paskaityti ir kitus susijusius straipsnius:

Kineziterapijos nauda
Kruopos, jų nauda
Dietos nėra veiksmingos?
Sveika vaikų mityba
Kaip maitintis per šventes
Gydytojo dietologo konsultacija Klaipėdoje
Efektyviausia, veiksmingiausia dieta
Oda ir mityba
Riebalai
Sveika mityba ir dieta. Koks tarp jų skirtumas?
Sveikos mitybos piramidė
Motyvacija siekiant numesti svorio
Dažniausios svorio metimo klaidos
Medžiagų apykaita. Kodėl ji svarbi?
KMI skaičiuoklė