Konsultacijos kituose miestuose:
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 659 23416 arba internetu

Naujienos ir informacija

Sveikos mitybos ABC – ką privaloma žinoti?

Sveikos mitybos ABCAntikos filosofai sakė: „graži siela, gražiame kūne“, tačiau šiais laikais vis labiau krypstama ne vien į grožį, bet ir į sveikatą. Tiek sveikai atrodantis kūnas, tiek neapsunkęs organizmas leidžia jaustis gerai bei užkerta kelią vėliau susirgti sunkiomis ligomis.

Skaityti daugiau

Medžiagų apykaita

Medžiagų apykaita, kodėl ji svarbi lieknėjant?

Žodžių junginys „medžiagų apykaita - metabolizmas“ visuomet figūruoja, kuomet kalbame apie svorio mažinimą, kūno formavimą, sportą ar mitybos plano rengimą. Tai reiškia, kad ji turi svarbią reikšmę, tačiau kokią?

Skaityti daugiau

Svorio metimas

Svorio metimas - dažniausiai daromos klaidosĮprastai papildomi kilogramai susikaupia nepastebimai, ir tik užlipę ant svarstyklių suprantame, jog mūsų svoris toli gražu neidealaus. Prasideda ieškojimai, kaip kuo veiksmingiau netekti svorio. Veiksmingas lieknėjimas – tai, daugelio nuomone, greitas ir lengvas būdas sulieknėti.

Skaityti daugiau

Sveika mityba, maisto piramidė

Sveika mityba, maisto piramidėMaisto piramidė – paprastas ir populiarus būdas parodyti, koks turėtų būti mūsų racionas, porcijų dydis ir proporcijos tai ir yra – subalansuota, sveika mityba, kuri pabrėžia maisto produktų įvairovę, maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų kiekį (atsižvelgiant į amžių, lytį, sveikatos būklę, fizinį aktyvumą).

Skaityti daugiau

Sveika mityba ir dieta. Koks tarp jų skirtumas?

Sveika mitybaŽodis „dieta“ daugelį priverčia nusipurtyti. Niekas nenori laikytis dietos, nes vyrauja įsitikinimas – dieta = neskanus maistas, kurio nesinori kišti į burną arba vieno produkto valgymas visą savaitę. Iškart užbėgsime įvykiams už akių – mono dietos ne tik nepadės, bet dar ir pakenks Jūsų sveikatai, tad turint galimybę, geriau vengti tokių drastiškų sprendimų.

Skaityti daugiau

Riebalai

RiebalaiDiskutuojant apie riebalus, jų kiekį, naudą ar žalą, jau dabar yra žinoma, jog labai svarbu ne tik, kiek riebalų turėtume gauti su maistu, bet dar svarbiau, kokią riebalų rūšį turėtume pasirinkti.

Skaityti daugiau

Oda ir mityba

Oda ir mitybaNorėdami turėti gražią odą, stiprinkite širdį, kontroliuokite svorį ir būkite geros nuotaikos. Visa tai galite pasiekti pakankamai išsimiegodami, reguliariai mankštindamiesi ir sveikai maitindamiesi. Tai gi vien tik kremai be sveikos mitybos ir gyvensenos nepadės išsaugoti gražios odos. Oda daug ką atskleidžia apie jūsų mitybą ir sveikatos būklę.

Skaityti daugiau

Efektyviausia (veiksmingiausia) dieta - kas tai?

Efektyviausia dietaDažnai mėginame atrasti efektyviausią (veiksmingą) dietą, kuri leistų greitai sumažinti svorį ir griebiamės įvairių siūlomų būdų kiekvieną kartą tikėdamiesi, jog tai pagaliau padės. Užtenka eksperimentuoti su savo kūnu, kreipkitės pagalbos į profesionalus - Vilniaus dietologijos centro gydytojus dietologus.

Skaityti daugiau