Konsultacijos kituose miestuose:

Mitybos planas vegetarams

Mitybos planas vegetaramsMitybos planas vegetarams – tai Vilniaus dietologijos centre specialaus mitybos plano sudarymas visų tipų vegetarams. Atskirai kiekvienai vegetarizmo rūšiai bei individualiai žmogui pritaikyta valgymo programa praturtina organizmą maistingomis medžiagomis ir sutampa su žmogaus mitybos įsitikinimais.

Skiriami 5 vegetarizmo rūšis propaguojantys žmonės:
- veganai;
- ovolaktovegetarai;
- laktovegetarai;
- semivegetarai;
- žaliavalgiai.

Veganai renkasi gana griežtą maisto racioną, visiškai nevalgo gyvulinės kilmės maisto, o jį keičia augaliniais analogais. Vienais dažniausiai jų naudojamų produktų tampa soja, įvairios daržovės, vaisiai, grūdinės kultūros, riešutai, sėklos.

Ovolaktovegetarai iš maisto, kurį valgo, sąrašo griežtai išbraukia bet kokią žuvį, mėsą ar jų produktus. Tačiau į jų mitybą gali būti įtraukti pieno gaminiai bei produktai – pienas, kiaušiniai, įvairios daržovės bei vaisiai, grūdinės kultūros, riešutai, sėklos.

Vartoti pieno bei jo produktų nedraudžiama ir laktovegetarams.

Nevisiškais vegetarais laikomi semivegetarai. Tik iš dalies atsisakydami kai kurių produktų jie savo maisto raciono nesusiaurina taip kardinaliai kaip anksčiau minėtos vegetarų grupės. Nors jie valgo tokius produktus kaip žuvis, paukštiena, kiaušiniai ar pieno produktai, raudonos mėsos ant jų stalo nėra.

Paskutinis vegetarų tipas – žaliavalgiai. Pastarieji valgo tik termiškai neapdorotą maistą. Maistas, kuris ruošiamas aukštesnėje kaip 42 °C temperatūroje, - netinkamas. Jokie kepimai ar virimai nepropaguojami, o vietoj to, kad valgytų mėsą, žuvį ar pieną, visa tai jie keičia į vaisius, daržoves, įvairias sėklas, riešutus, grūdus. Toks maisto produktų apdirbimas, kaip rauginimas, džiovinimas ar spaudimas, - galimas.

Kiekvienam vegetarizmo šalininkui yra sudaromas visiškai individualus mitybos planas. Tam, kad mitybos planas vegetarams būtų parinktas tinkamai, o žmogaus organizmas nebūtų alinamas, prieš tai specialistai rekomenduoja atlikti bendrąjį kraujo tyrimą, nustatyti hemoglobino, bendro geležies ir geležies atsargų kiekį kraujyje, ištirti cholesterolio lygį.

4 - 5 savaites vykdant mitybos planą, vegetarai su maistu gauna visas naudingąsias medžiagas.  Atsakingai laikantis profesionalaus dietologo numatytos programos po keleto savaičių pastebimi teigiami rezultatai. Vėliau rekomenduojamos pakartotinės konsultacijos.

Mitybos planų sudarymas ir kaina čia

Norinčius daugiau sužinoti apie asmeninį mitybos planą vegetarams arba rezervuoti konsultacijos laiką kviečiame susisiekti. 
Susisiekti