Konsultacijos kituose miestuose:

Mitybos planas sportuojant

Mitybos planas sportuojantVilniaus dietologijos centre, įvertinus individualią žmogaus sveikatos būklę, kūno masės indeksą (KMI) bei kitų sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijas, sudaromas asmeninis mitybos planas sportuojant. Centro dietologai įvertina asmens fizinį pasirengimą, propaguojamą sportą bei jam reikalingą energijos kiekį. Pagal tai paskiriama subalansuota mitybos programa.

Nors sporto nauda vyrams ir moterims yra akivaizdi, tačiau kartais pernelyg akcentuojamas fizinis aktyvumas į antrą planą nustumiamas mitybos plano sudarymas. Individualiai žmogui tinkantys maisto produktai bei saikingas valgymas sportuojant yra lygiai taip pat svarbūs. Dėl šios priežasties Vilniaus dietologijos centro specialistai didelį dėmesį skiria mitybos sureguliavimui:
- pataria valgyti daug baltyminio maisto;
- gerųjų angliavandenių;
- kitų maisto medžiagų raumeninio audinio didinimui;
- vartoti pakankamai skysčių.

Mitybos planas sportuojant orientuojamas į natūraliai iš maisto gaunamus baltymus, angliavandenius, riebalus. Pagal žmogaus svorį, ūgį, jo sveikatos būklę, kraujo tyrimą, gretutines ligas, kitų medikų rekomendacijas ir pan., sudaroma asmeninė mitybos programa.

Individualiame mitybos plane sportuojantiems:
- paskiriami organizmo toleruojami sveiki maisto produktai;
- apskaičiuojamas būtinas energijos kiekis, reikalingas užsiiminėti tam tikra sporto šaka.

Konsultacijų metu, dietologas atsižvelgia ir į tuo metu žmogaus vartojamus sporto papildus.

4 – 5 savaites trunkantis asmeninis mitybos planas sportuojant atneša akivaizdžių rezultatų: priklausomai nuo sportuojančio žmogaus tikslo, jau po pirmųjų savaičių galima pamatyti tvirtėjančius raumenis, jausti didėjančią ištvermę, būti nuotaikingiems ir energingiems. Kaip ir sporte, taip ir mityboje svarbu kontrolė ir reguliarumas, tad tik atsakingai laikantis dietologo rekomendacijų galima tikėtis džiuginančių rezultatų.

Vilniaus dietologijos centre kiekvienas sporto entuziastas gali gauti jo poreikius ir galimybes atitinkantį individualų mitybos planą. Su dietologo sudarytu maisto racionu asmenines pergales pasiekti bus lengviau.

Mitybos planas sportuojant gali būti sudaromi įvairaus amžiaus vyrams bei moterims.

Įvairių mitybos planų sudarymas ir kaina čia. 

Domina mitybos planas sportuojant? 
Susisiekite