Konsultacijos kituose miestuose:

Naujienos ir informacija

DASH dieta

DASH dietaDASH dieta – tai gydytojų dietologų sudarytas dietinės mitybos planas, skirtas žmonėms, susiduriantiems su aukštu kraujo spaudimu ar per dideliu blogojo (mažo tankio) cholesterolio kiekiu kraujyje. Atlikti tyrimai parodė, jog DASH dieta gali reikšmingai prisidėti prie mažesnės vėžio, insulto, infarkto, širdies nepakankamumo, inkstų akmenligės ar cukrinio diabeto rizikos. Jei norėtumėte su šiais mitybos principais susipažinti geriau, šiame straipsnyje aptarsime, ką galima ir ko negalima valgyti, laikantis DASH dietos, bei kokias mitybos rekomendacijas reikėtų taikyti.

Skaityti daugiau

Žarnyno uždegimas: ką valgyti?

 

Žarnyno uždegimasŽarnyno uždegimas – tai terminas, kuriuo yra apibūdinamos dvi ligos: Krono liga ir opinis kolitas. Krono liga yra lėtinė uždegiminė virškinimo trakto liga, galinti bet kurioje žarnyno vietoje sukelti opas ar uždegiminius pakitimus. Susirgus šia liga, yra pažeidžiami ir paviršiniai, ir gilieji žarnos sienelės sluoksniai.

Skaityti daugiau

Dieta sergant gastritu

Gastritas – itin paplitusi XXI amžiaus liga. Kas skatina jos mastus? Prasta mityba, stresas, greitas gyvenimo tempas, net mažas fizinis aktyvumas ir visiškas negebėjimas atsipalaiduoti. Sergant gastritu reikia suderinti kompleksinį gydymo būdą.

Skaityti daugiau

Avižinių dribsnių dieta

Šiais laikais apie svorį kalbama labai daug ir labai dažnai. Tiek vyrai, tiek moterys nori, kad jų kūno linijos būtų dailios, tačiau nereikėtų savęs alinti „liesu maistu“. Daugelis iškrovoms pasirenka įvairiausias dietas, kurios bent tam kartui padeda sumažinti kūno apimtis. Deja, baigus laikytis dietos kilogramai grįžta, nors laikiną efektą pasiekti pavyks. Viena iš galimybių – avižinių dribsnių dieta.

Skaityti daugiau

Mityba spuoguotai odai (Acne)

Nors gydytojai dietologai tikina, kad gražios odos garantas yra sveika mityba, visgi, kai kurie žmonės vis dar perka tik labai brangias priemones, vengdami problemą spręsti iš esmės. Svarbiausia tinkamai subalansuoti mitybą, kasdien valgyti reguliariai, įvairų maistą ir oda sveikai atrodys ilgai.

Skaityti daugiau

Mityba menopauzės metu

Menopauzės laikotarpio daugelis moterų laukia su nerimu, kuris apsunkins gyvenimą ir gali prisidėti prie staigių organizmo pokyčių. Visgi, bijoti nereikia. Labai dažnai net ir mažiausios smulkmenos gali kur kas labiau palengvinti simptomus ir tuo pačiu geriau jaustis.

Skaityti daugiau

Dieta paaugliams- sveika paauglių mityba

Mitybos korekcijos paaugliams tikslas- kuo ankščiau įsisavinti teisingus mitybos įpročius, kurie ateityje gali padėti pagertini sveiktos būklę. Svorio metimas paaugliams ir taip dažniausiai, kur kas sudėtingesnis procesas nei suaugusiems asmenims, tad natūralu, kad be specialisto pagalbos būtų sunku.

Skaityti daugiau

Dieta sergantiems refliuksu

Netinkama mityba bei stresas sukelia ypač nemalonias skrandžio problemas, su kuriomis susiduria daugelis. Skaičiuojama, kad refliuksu serga vis daugiau žmonių ir dažnai ši liga yra pavadinama šiuolaikine žmogaus rykšte.

Skaityti daugiau